P3850508NOWY TARG. Aż trzy godziny muzycznych przyjemności miała publiczność zgromadzona wokół parkowej Altany w przedostatnią niedzielę wakacji. Sprawiło to koncertowanie młodych talentów z grupy „Voice Sound” Liliany Mamczur, następnie Sylwii Lehner. Zarówno wschodzącym gwiazdom wokalistyki, jak i Sylwii towarzyszyli Wiesław Bieniasz na skrzypcach i Oskar Rapacki na bębnach.

„Voice Sound” tworzy młodzież w wieku od 6 do 18 lat. Z Nowego Targu i okolic oraz Zakopanego. Tych dziesięciu uzdolnionych wykonawców zdążyło już zebrać laury w polskich i międzynarodowych konkursach wokalnych, swoją pasję i radość śpiewania chętnie niosąc słuchaczom. Ich debiut w Altanie, z klawiszowym akompaniamentem Liliany Mamczur, która przygotowała opracowanie muzyczne i wokalne, stał się urokliwym koncertem o ambitnym repertuarze. Zabrzmiały m.in. przeboje Karin Stanek, Whitney Houston, Celine Dijon, Danuty Błażejczyk, Bem i Bek, czy „Besame mucho” i kultowa piosenka z „Titanica”. Nie brakło również wspomnienia o Zbigniewie Wodeckim.

P3850514

Intensywnie ostatnio koncertująca Sylwia Lehner do konwencji country dodaje swoje poetyckie teksty, sporo liryki i temperament, który niezawodnie ożywia relację z publicznością. A klimat tych kompozycji tworzy instrumentacja ze znakomitą ścieżką skrzypcową.

P3850580

P3850544

A że lato już nie tak upalne i najbliższe dni deszczu nam nie poskąpią, rozśpiewane dziewczęta umiały i temu zaradzić – piosenką „Podaruj mi trochę słońca”.

Najbliższa Muzyczna Niedziela w Altanie, 29. sierpnia, będzie już ostatnią z tegorocznej edycji. Wypełnią ją Queentet Z Harfą w Tle, następnie Kuba Duda, a w finale na góralską nutę zagrają i zaśpiewają Mali i Młodzi Hyrni. Początek – o godz. 17.00.

Fot. Anna Szopińska