2021 08 12 Marka Tatrzanska2193

Przyznano przedsiębiorcom z Podhala10 statuetek w trzech kategoriach. - Ten standard regionu musimy podnosić i wy to robicie. Globalizacja zagraża naszej regionalnej tożsamości, a wy tworząc te rękodzieła, unikatowe produkty, bronicie nas - dziękował lauteatom marki Tatrzańskiej Piotr Bąk, starosta tatrzański.

12 wniosków wpłynęło do kapituły o przyznanie Marki Tatrzańskiej będącej symbolem najwyższej jakości regionalnych usług i produktów. Edward Tybor jako przewodniczący opisał, w jaki sposób jurorzy przyznają wyróżnienia i statuetki. - Każdy z kapituły ma do oddania 10 punktów przy głosowaniu. Może przyznać punkty od 1 do 10, ale jak w punktach ocenić smak herbaty? - komentował z uśmiechem Edwart Dybor, przewodniczący kapituły Marki Tatrzańskiej i przewodniczący Rady Powiatu Tatrzańskiego.

Po naradach kapituła postanowiła przyznać Marki Tatrzańskie:

Kategoria I – artykuły spożywcze:

Kategoria II – wyroby, produkty rękodzielnicze:

Kategoria III – usługi gastronomiczne, handlowe, noclegowe i inne:

- Drodzy laureaci i nominowani, chciałem wam pogratulować i podziękować. To nie tylko sukces was i waszych rodzin, ale nas wszystkich. Targi Produktów Regionalnych, Krupówki i Tatry, wszystko pełne ludzi. W Tatrach mamy 1 mln turystów w samym lipcu. To wielki dar, że po tej straconej zimie mogliśmy odbić się od dna. To, że tu przyjeżdżają, to dar Boży Tatr, ale także kultura i rękodzieło regionu. Żeby tych ludzi przyjmować i żeby chcieli tu wracać, to trzeba ich przyjmować godnie. Ten standard musimy podnosić i wy to robicie - dziękował za pracę i promocję regionu laureatom Marki Tatrzańskiej Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Galę wręczenia Marek Tatrzańskich zakończył występ Hani Rybki z góralską muzyką.

fot. Marcin Szkodziński