228569028 2303131136484371 3761910392450052026 n

W ramach tegorocznej edycji "Lata w Kościelisku" zapraszamy na wyjątkowy koncert INSPIRACJE, podczas którego wystąpią:  Trebunie-Tutki, Miroslav Rajt i Kapela Góralska ŚLEBODA.

 Koncert INSPIRACJE to program prezentujący góralszczyznę jako element kultury narodowej, a równocześnie czerpiący inspiracje z fuzji międzygatunkowych i międzykulturowych, z których zespół jest znany w europejskim nurcie world music (współpraca z Twinkle Brothers z Jamajki, Adrianem Sherwoodem z Londynu, Quintetem Urmuli z Gruzji). Porywająca muzyka i autentyczne, barwne stroje w programie, który prezentuje bogactwo góralskich tradycji muzycznych bliskich pierwotnej formie: jako akompaniament do góralskiego tańca regionalnego, obrzędów i uroczystości- wszystko to, czym inspirowali się artyści- muzycy, malarze i literaci tworzący pod Tatrami i czerpiący tu natchnienie. Przywołuje cytaty i wrażenia muzyczne w dziełach klasyków - z Karolem Szymanowskim na czele - a także ilustruje ewolucję samej muzyki góralskiej.

Program wzbogacają barwne opowieści Krzysztofa Trebuni-Tutki o wpływach karpackich na muzykę podhalańską oraz przeobrażeniach, jakim podlegały melodie i śpiewki "przynoszone" przez górali z innych regionów Europy i Polski.

Gość specjalny, wirtuoz cymbałów węgierskich - Miroslav Rajt ze Słowacji, prezentuje niezwykły kunszt muzyczny i wzbogaca oryginalne brzmienie zespołu, podkreślając karpackie korzenie muzyki górali polskich.

Koncert dofinansowano ze środków GMINA Kościelisko.
 
Sobota 7 sierpnia, godz.19.00, Scena plenerowa na Chotarzu
Wstęp wolny!

Organizatorami koncertu są:
Stowarzyszenie Blisko Tatr
Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko
 
mat. prasowy