Plakat 3 druk 01

Już w najbliższy czwartek – 5 sierpnia rozpoczną się 55. Sabałowe Bajania. Festiwal tradycyjnie rozpocznie paradny przejazd kapel i zaproszonych gości przez Bukowinę Tatrzańską.  Już wtedy będzie można obejrzeć w Domu Ludowym Ogólnopolską Wystawę Twórczości Ludowej, odwiedzić twórców na kiermaszu, a także skosztować specjałów kuchni góralskiej u gaździn z bukowiańskiego Koła Gospodyń Wiejskich.

 Po oficjalnym otwarciu na scenie Domu Ludowego rozpocznie się pierwsza część przesłuchań w konkursiach gawędziarzy, instrumentalistów, śpiewaków, drużbów i starostów weselnych.

Każdego dnia twórcy ludowi poprowadzą „Bajaniowe Śpasy” – warsztaty z zabawkarstwa, wikliniartwa, skórnictwa i bibułkarstwa.

śpasy bajaniowe

W sobotę pod bukowiańskimi termami, pod okiem panów z bukowiańskiego Koła Ligi Obrony Kraju, odbędą się zawody strzeleckie „O Sabałową Flintę”. Uwaga! Został wprowadzony dwuletni okres karencji dla zdobywcy głównej nagrody, który może brać udział w wydarzeniu poza konkursem.

zawody strzeleckie

Sobota to również Sabałowa Noc wypełniona koncertami, a przede wszystkim ceremonią pasowania na Zbójnika oraz nadania tytułu Wiyrchowyj Orlicy.

W niedzielę z przewodnikami tatrzańskimi i gawędziarzami warto wybrać się „Śladami Sabały ku niebu”.  Wycieczka w stylu retro na Rusinową Polanę w 160. rocznicę objawień Matki Bożej Jaworzyńskiej będzie wspaniałą okazją, by odwiedzić Królową Tatr. Zapisy do godz.12.00 w sobotę 7 sierpnia.

plakat retro

  1. Sabałowe Bajania, jak co roku będą transmitowane w sieci: na profilu Facebook, kanale YouToube Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” oraz stronie internetowej sabalowebajania.pl.

mat. prasowy