P3840452NOWY TARG. Do parku miejskiego, w piątek po południu, przyjechała multimedialna estrada. Dzięki tej objazdowej transmisji uczestnicy odbywającego się w Nowym Sączu Święta Dzieci Gór mogli mieć łączność z publicznością w kilku miejscowościach regionu, m.in. również w Białce Tatrzańskiej i Krościenku.

Ten barwny i uroczy festiwal po ubiegłorocznej przerwie znów odżywa, dając poznać różnorodność folkloru wielu krain i regionów – choćby w takiej „pandemicznej” formie. Niesie przesłanie szacunku dla różnych kultur i tradycji, ideę tolerancji i „kamrackości”. 

Dziecięca przyjaźń buduje pokój świata dorosłych – przypominają organizatorzy. Uczestnictwo w festiwalowych wydarzeniach na żywo i online pozwoli nam poczuć energię tej przyjaźni, uradować i ukoić serca. Jednym słowem: pokój - najlepszym antidotum na niepokój.

P3840446

Z tej nauki – mimo wakacyjnej laby - chętnie skorzystali przedstawiciele dziecięcych góralskich zespołów z Miasta, przybywając do parku „wyparadzeni” jak na występ. Szkoda, że transmisja nie działała też zwrotnie…

W 28. Święcie Dzieci Gór biorą udział m.in. kapela góralska „Jutrzenka”, „Mali Jurgowianie” i  „Małolipnicanie”.

Koncert finałowy – z udziałem m.in. Trebuniów-Tutków i Joszki Brody, odbędzie się dziś, w sobotę 24. lipca o godz. 19.00 w nowosądeckim Amfiteatrze.

Fot. Anna Szopińska

{gallery}ania/dzieci/Święto_Dzieci_Gór_21{/gallery}