pieniny wydarzenie 2

Po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, powracamy do Krościenka nad Dunajcem z Letnim Festiwalem Pieniny-Kultura-Sacrum, goszczącym w murach kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza.

Przez pięć kolejnych sobót, począwszy od 17 lipca, o godz. 19.00, będziemy mogli wysłuchać muzyki organowej i kameralnej w wykonaniu znanych i cenionych instrumentalistów oraz wokalistów z Polski i Węgier. Wspólnym mianownikiem koncertów będzie muzyka organowa, której od początku poświęcony jest nasz festiwal. Wysłuchamy jej w odsłonie solowej, jak również jako towarzyszącą skrzypcom, fletowi oraz w formie akompaniamentu dla głosu. Po raz pierwszy podczas festiwalu wystąpi krościeński Chór Parafii Wszystkich Świętych, z programem reprezentującym unikatowe muzyczne sacrum Pienin. Tradycyjnie wszystkim koncertom towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez członków Stowarzyszenia Artystów Pienińskich.

Organizatorem 11. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum jest Fundacja Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE. Na stronie internetowej www.arsproarte.pl oraz profilach społecznościowych na bieżąco można przeczytać o poszczególnych wydarzeniach.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.