n20NOWY TARG. Muzyczne Niedziele w Altanie rozwijają się bardzo obiecująco. Kolejni w niej goście to chór „Srebrne Nutki” i Staszek Kita ze swoją gitarą. W najbliższą niedzielę czeka nas koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.

Senioralna śpiewacza grupa – tym razem w eleganckich granatowo-białych kreacjach z różowym akcentem piwonii na biustach pań i z trzema męskimi rodzynkami – wyraźnie ma szczęście do prowadzącego. Po najrozmaitszych ćwiczeniach odechowo-emisyjnych Piotr Burcan tak potrafił zestroić głosy, że „Srebrne Nutki” brzmią teraz imponująco. Tym bardziej, że sam akompaniuje im na klawiszach, a jak trzeba, to i odda hołd Krzysztofowi Krawczykowi zgrabnym coverem „Byle było tak”. Poza tym w damskim składzie objawiły się solowe talenty.

n6

W każdym razie koncert „Nutek” zarażał entuzjazmem i pogodą. Ku wartościom duchowym i temu, co w życiu najważniejsze, podprowadzał natomiast koncert Staszka Kity. Swoją muzyczną pasję ten nowotarżanin o dużych możliwościach głosowych rozwija od 23 lat. Grał i śpiewał w kilku miejscowych składach. Z towarzyszeniem gitary najczęściej wykonuje własne kompozycje. Sam też tworzy teksty. Jego inspiracje to zarówno muzyka klasyczna, jak i rock. Ma w repertuarze zarówno trudniejsze utwory, jak i melodyjne ballady. O jakości wykonań anglojęzycznych decyduje i to, że sam jest lektorem oraz tłumaczem.   

P3830101      

Pierwszą solową płytę - "Zaczęło się!" - z 11 utworami, Staszek Kita trzy lata temu nagrał w szczawnickim studiu Sovart. Druga wyszła w zeszłym roku i promuje ją teledysk autorstwa Łukasza Targosza do piosenki "Prolog". Ten krażek wyszedł ze Studia Nagrań Dworek Białoprądnicki w Krakowie. Muzyk i kompozytor szuka teraz sponsora dla kolejnej płyty. I pracuje na pieśnią, która – z gitarowo-skrzypcowym akompaniamentem - ma się stać hymnem 40. Pielgrzymki na Jasną Górę.

P3830138

Przypomnijmy, że Muzyczne Niedziele w Altanie odbywają się w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. A 11. lipca MOK zaprasza do parku na koncert Miejskiej Orkiestry Dętej.

Fot. Anna Szopińska