2021 06 18 Uroczysta Sesja RM Zakopane2173

Anna Wende-Surmiak, Lesław Dall i Antoni Grabowski to tegoroczni laureaci Nagrody Burmistrza Zakopanego.

Uroczysta Sesja Rady Miasta Zakopanego była okazją do wręczenia Nagród Burmistrza osobom zasłużonym dla miasta. - Dobrze, że przy powrocie do normalności zaczynamy od takiego wydarzeniem, że poczujemy trochę wolności i wdzięczności dla tych, którzy przysłużyli się dla naszego miasta - mówił na sesji Leszek Dorula, burmistrz Zakopanego.

Nagroda Burmistrza Zakopanego przypadła Annie Wende Surmiak, dyrektorce Muzeum tatrzańskiego oraz osobie, która od lat dba aby pod Giewontem nie brakło wydarzeń kulturalnych. To pod kierownictwem Anny Wende-Surmiak muzeum otrzymało milionowe dofinansowanie, któe pozwoliło na wyremontowanie wszystkich filii. Dyrektor podkreśliła jednak, że widoczne efekty, to wynik pracy całego zespołu, a Zakopane, to najlepsze miejsce do życia.

Nagroda Burmistrza Zakopanego trafiła także do historyka i regionalisty, Lesława Dall. Nagrodzony skromnymi słowami wspomniał, że on jedynie dokumentuje wydarzenia i ludzi, którzy dzięki jego pracy nadal żyją.

Trzecim laureatem jest rzeźbiarz Antoni Grabowski. W imieniu nauczyciela ze szkoły im. Antoniego Kenara w Zakopanem nagrodę odebrała żona.

Fot. Marcin Szkodziński