PUCH20NOWY TARG. W roku pandemii „Bai na Mikołaja” nie dało się już zrealizować. Animatorzy kultury nie zapomnieli jednak o najmłodszych. Premiera odbyła się na profilu fb nowotarskiego MOK-u Nowy Targ w Mikołajową niedzielę. Wraz z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie  z Rabki-Zdroju MOK zaprosił na spektakl online pt. „PUCH! PUCH!”.  Najmłodszym można to lalkowe widowisko odtworzyć w każdej chwili.

Opis spektaklu:

Ekscentryczna Kaczka i introwertyczny Mamut, dwójka nietypowych przyjaciół mierzą się z urokami i przeciwnościami zimy. Tym razem Mamut jest zachwycony – to jego ulubiona pora roku, Kaczka natomiast najlepiej odleciałaby do ciepłych krajów. Przekonują ją zimowe zabawy – rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana, a zwłaszcza perspektywa prezentów pod choinką. Ale czy Mikołaj ich tam znajdzie? O rzeczach najważniejszych w nieszablonowy sposób i z dużą dawką humoru opowiedzą aktorzy Teatru Chrząszcz w Trzcinie: Marta i Cezary Skroccy.

Spektakl jest zrealizowany w konwencji teatru lalkowego, z muzyką na żywo. Idealnie pasuje do zimowej pory roku, może być świetnym „podprowadzeniem” do spotkania ze Św. Mikołajem. Przedstawienie prezentuje nowe przygody Mamuta i Kaczki występujących w spektaklu „Puk! Puk!”.

Spektakl w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Informacja prasowa MOK w Nowym Targu