GłodówkaNB Renowacja Kaplicy Betlejemskiego Światełka Pokoju plakaty wydarzeń 1

Wszystkich, którym bliska jest Kaplica Betlejemskiego Światełka Pokoju mile widziani na Głodówce, prosimy o pomoc w renowacji.

 Druhny i Druhowie!

Schronisko Górskie ZHP „Głodówka” to szczególne miejsce pełne historii i wspomnień. Co rok odwiedza je tysiące osób, nie tylko harcerzy, aby spędzić niezapomniane chwile w pięknym miejscu, z którego rozpościera się widok na zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr.
Codziennie ekipa schroniska dokłada wszelkich starań, aby utrzymać je na najwyższym poziomie. Stara się je ulepszać, porządkować i rozwijać.
Teraz potrzebujemy również Waszej pomocy - pomocy pełnoletnich członków ZHP, którzy wezmą udział w Akcji Renowacji.
To właśnie dlatego, w imieniu Schroniska Górskiego ZHP „Głodówka”, zapraszamy wszystkich pełnoletnich sympatyków „Głodówki” do współpracy przy projekcie Akcja Renowacja, w ramach którego stworzymy w lesie nad schroniskiem nowe miejsce na obozy harcerskie i odnowimy kaplicę Betlejemskiego Światła Pokoju.
Akcja Renowacja odbędzie się w weekend 26-27 IX ale sama renowacja potrwa do VI 2021 więc jeśli ktoś chciałby wesprzeć nas w innym terminie też prosimy o kontakt. Można przyjechać samemu, można ze znajomymi - wszyscy są mile widziani.
Jak będzie wyglądać Akcja Renowacja?
Chętne osoby przyjeżdżają w piątek. Czeka na nie nocleg w naszym harcerskim schronisku. W sobotę od 10 do 18 pracują na rzecz „Głodówki” (ranne ptaszki zdążą jeszcze pójść zobaczyć niesamowity widok z Rusinowej Polany).
O godzinie 18.00 czeka na chętnych bezpłatne szkolenie “EkoGromady” prowadzone przez Magdalenę Noszczyk.
Wieczorem będzie możliwość wspólnego spędzenia czasu przy ognisku. Niedziela jest dniem dla Was - możecie pójść na dłuższą wędrówkę ze sprzątaniem szlaków, a potem zrelaksować się w schronisku. Oczywiście w sobotę głodować nie będziecie - nasze panie kucharki przygotowują dla Was pyszne jedzenie!
 
Jakie mamy plany?
Wrzesień-październik 2020:
Chcemy wybudować podesty ziemne, aby wyrównać teren i przygotować go pod namioty i przyczepy kempingowe, aby już przyszłej wiosny 100 osób mogło budzić się w swoim namiocie w pięknym widokiem na Tatry. Chcielibyśmy również zaimpregnować już istniejące drewniane konstrukcje takie jak tarasy, ściany, ławy, huśtawki i inne. Najważniejszym jednak zadaniem na ten czas jest odnowienie kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, aby już w grudniu bezpiecznie mogło odbyć się tam przekazanie Światła.
Kwiecień - czerwiec 2021:
Naszym celem na ten czas jest zadbanie o drewniane podesty pod namioty - wymienienie podpór, montaż balustrad, aby organizowane na „Głodówce” obozy były bezpieczne. Chcielibyśmy również stworzyć hamakowisko - „hotel” z milionem gwiazdek dla 50 osób. Kolejnym naszym celem jest stworzenie ścieżki sensorycznej.
Na ten moment zarówno dla ekipy „Głodówki”, jak i dla mieszkańców Brzegów najważniejszym zadaniem jest renowacja kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju. To miejsce jest ważne tak dla harcerzy, jak i dla mieszkańców Brzegów, którzy pomagają w renowacji.
Sami nie damy rady! Potrzebujemy Waszego wsparcia. Każda godzina przepracowana na rzecz Schroniska „Głodówka” jest niezwykle ważna i cenna. Wspólnie możemy sprawić, że to harcerskie miejsce w sercu Tatr będzie jeszcze lepsze.
Może akurat szukacie pola służby dla Waszej drużyny wędrowniczej lub środowiska. Jeżeli tak, to odpowiedzcie na nasze potrzeby i pomóżcie nam sprawić, aby „Głodówka” mogła nadal się rozwijać. Dołóżcie swoją cegiełkę do naszego wspólnego harcerskiego domu.
Pamiętajcie też, że „Głodówka” zaprasza Was także na biwaki, obozy i zimowiska. Zaplanujcie już dziś wyjazd hufca, szczepu czy drużyny do miejsca z najpiękniejszym widokiem na Tatry!
Mam nadzieję, że spotkamy się na Akcji Renowacji, albo podczas biwaku i będziemy mogli porozmawiać o pomysłach i planach na rozwój „Głodówki”. Może macie jakieś pomysły?

Wszystkich, którym bliska serc jest Kaplica na Głodówce, koneserom pięknych widoków, bywalcom góralskich posiadów zapraszamy 27.09 na ostatnią w tym sezonie letnim i w tej wersji kaplicy mszę świętą o godz. 17.00

 
Po uczcie duchowej zapraszamy na pieczonego ziemniaczka i kiełbaskę przy muzyce góralskiej na Brzegowską nutę. Całości dopełni kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży zasili budżet na renowację Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju.