Ciupaga 2021 plakat SPNOWY TARG. W dniach 26. i 27. czerwca 2021 r., na terenie Szkoły Podstawowej nr 11 przy pl. Evry w Nowym Targu, odbędzie się II Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA. Impreza objęta jest Honorowym Patronatem Burmistrza Nowego Targu.

II Edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego CIUPAGA nie bez powodu ma na plakacie Spitfire Vb z osobistym malowaniem "Wielkiej Niedźwiedzicy" pilota kapitana Tadeusza Schiele. Jest to nasz podhalański akcent lotniczy podczas II wojny światowej, a także człowiek znany również w Nowym Targu. Organizatorzy dla jego pamięci i na cześć nagradzają najlepszy myśliwiec z szachownicą nagrodą "Nojpiykniyjsy Polowac" im. kpt. pil. T. Schiele.

z5

Celem Festiwalu jest prezentacja i konkurs modeli redukcyjnych w kilkunastu kategoriach i w podziale ze względu na wiek startujących. Modele prezentowane będą także w strefie klubowej (poza konkursem). Będzie można obejrzeć m.in. statki powietrzne, pojazdy kołowe i gąsienicowe, okręty i figurki. Ocena sędziowska będzie realizowana systemem „podoba się – nie podoba się“. Przyznane zostaną nagrody dla trzech pierwszych, wyróżnionych miejsc oraz nagrody specjalne, między innymi od Burmistrza Miasta Nowy Targ.

https://www.facebook.com/GrupaModelarska/

https://sites.google.com/view/grupamodelarskanowytarg/home

https://fb.me/e/2yM6tIMP4

Program:

sobota

08.00 – 12.00 - rejestracja modeli

08.00 – 18.00 - wystawa, konkurs

16.00 – 20.00 - praca Sędziów

niedziela

08.00 – 14.00 - wystawa

14.00 – 15.00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

15.00  - zakończenie Festiwalu

Zdjęcia wspomnieniowe

Fot. Organizatorzy