192382098 4060623967351676 1894931753950888627 n

Gra „Lorem Ipsum” stworzona w Hotelarzu zajęła I miejsce w Polsce w konkursie tworzenia gier edukacyjnych „GEEK”.

 Tytaniczna wręcz praca od początku roku szkolnego, setki godzin, poświęcone weekendy, ferie, święta i zarwane do rana nocki, niezwykły upór i pracowitość, a do tego niesamowita kreatywność i pomysłowość zostały ostatecznie docenione - relacjonuje pan Adrian Zając, który przewodniczył drużynie uczniów w skłądzie:

 
 
- Daniel Pawlikowski
- Jan Świder
- Dominik Możdżeń
- Jordan Jira
Razem pokonali konkurencję, najpierw zajmując I miejsce w Małopolsce, a potem deklasując reprezentantów wszystkich województw w Wielkim Finale, który został rozstrzygnięty na szczeblu krajowym.
Konkurs GEEK – Gry Edukacyjne Eksperymentalne Komputerowe został ogłoszony z okazji 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego, PTI oraz ECDL w dwóch kategoriach: scenariusz i implementacja gry. W zmaganiach wzięło udział 157 zespołów z całej Polski. Ich zadaniem było stworzenie w ciągu pół roku kompletnego scenariusza lub prototypu/dema gry o charakterze edukacyjnym.
Nie zważając na to, iż nasz zespół miał praktycznie zerowe doświadczenie w temacie produkcji gier komputerowych, a do tego brak w naszej szkole profilu programistycznego uczącego zagadnień, które już na starcie zaoszczędziłyby nam wiele tygodni samodzielnej nauki uznaliśmy, że damy z siebie wszystko. Pomimo potężnej konkurencji w postaci licznych, elitarnych liceów i techników z całej Polski, nasza praca urzekła komisję konkursową w Warszawie, stawiając zakopiańskie ZSHT na I miejscu.
Gry były bardzo surowo oceniane w aż 8 kategoriach jak chociażby: fabuła, mechanika gry, grywalizacja, funkcjonalność aplikacji, czy interfejs graficzny, a także walory edukacyjne.
 
Oficjalne wyniki ogłoszono podczas ogólnopolskiej konferencji „Polska w technosferze przyszłości” zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego. Z powodu pandemii uroczyste obchody 40-lecia PTI zostały przełożone. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 września w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. 
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali i wierzyli w nas od samego początku, mimo, że takie zakończenie w obliczu tak ogromnej i „słynniejszej” konkurencji wydawało się wręcz nieprawdopodobne.
Cieszymy się, że o naszym Hotelarzu i jego informatykach usłyszą w samej stolicy.
Wszystkich zainteresowanych grą z przyjemnością odsyłamy do wydawanych co tydzień dzienników dewelopera, gdzie opisujemy krok po kroku na czym polegała nasza wielomiesięczna praca i z jakimi trudnościami musieliśmy się mierzyć. A już niedługo, bo końcem roku szkolnego udostępnimy dla wszystkich zwycięskie demo naszego „małego, wielkiego dzieła”.
Wszystkich zainteresowanych samą konferencją oraz obchodami ŚDSI odsyłamy na stronę:
Transmisję z konferencji i uroczyste ogłoszenie wyników można obejrzeć pod adresem:
Gratulujemy!
źródło: ZSHT Zakopane