magdalenki czoło

Zbliża się magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. W każdym domu pielęgnowane są tradycje i inne potrawy zapełniają wigilijny stół. Smaki i zapachy potraw mieszają się z zapachem choinki przyniesionej z lasu. 

 My proponujemy na ten wyjątkowy czas kilka sprawdzonych przepisów na podniebieniach naszych najbliższych. Niech przygotowanie potraw razem z najmłodszymi wprowadzi pogodny, ciepły nastrój do Waszych domów, gdy za oknami pada z wolna śnieg i okrywa zimową kołderką zmarznięty świat - życzą Fit Babki, podsyłając nam kolejny przepis na smakołyki:

Ciasto:

  • 200 g mąki pszennej
  • 200 g sera białego
  • 200 g masła

Wszystkie składniki zagnieść a następnie ciasto włożyć do lodówki na 2-3 godziny. Dobrze schłodzone ciasto rozwałkować dość cienko, podsypując niewielką ilością mąki. Wyciąć kwadraty o boku 10 cm. Na środku kwadratów ułożyć śliwki jabłka lub farsz z fasoli na słono.

 

magdalenki blaszka

 

Nasza rada: w miejsce wyjętej pestki ze śliwek można włożyć kostkę cukru lub stewię bądź ksylitol. Następnie skleić kwadraty po przekątnej. Piec na złoty kolor w piekarniku przez 30 do 40 minut w temperaturze 200 0 C, na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Po wyjęciu ciastka posypać cukrem pudrem.

Smacznego!!  Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Aby zachować fit sylwetkę proponujemy spacer 20 minutowy z kijkami w miłym towarzystwie.

 

fot i wykonanie: Fit Babki Ilona i Beata