image6

Wersja nie do końca fit ;)

 Fit babki motywują się nawzajem do zdrowego i lepszego życia, do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ale także do tego, by wyjść z domu i odstresować się od codzienności. W naszym domu zawsze obecna była tradycyjna polska i jak wiemy, dość ciężka kuchnia. Jednak w tym roku postanowiłyśmy coś zmienić, zwłaszcza coś dla poprawy swojego zdrowia i lepszego samopoczucia. Fit przepisy są lekkie i smaczne, a zarazem przygotowuje się je szybko i nie trzeba spędzać w kuchni całego dnia. Przy zdrowym odżywianiu kilogramy lecą w dół, a uśmiech na twarzy i energia pojawia się codziennie rano.

Przepis bezglutenowy, dodatkowo, żeby było bardziej "fit" zamiast cukru można dać ksylitol z brzozy, a zamiast masła olej kokosowy. Proporcje podane są na oko ... trzeba tylko uważać, żeby polewa się nie rozwarstwiła - reszta już na pewno się uda.

Składniki:

150 g masła (czyli ok. 2/3 kostki - u mnie po prostu połowa osełki)

niepełna szklanka ksylitolu lub cukru (ok. 3/4szkl.)

3 łyżki kakao

2 łyżki wody

zagotować, cały czas mieszając

płatki owsiane górskie lub błyskawiczne 2 szklanki

wiórki kokosowe 3/4 szklanki

Płatki górskie zmielić w benderze na wersję błyskawiczną. Następnie podprażyć na suchej patelni (uwaga!!!  lubią się przypalić - zwłaszcza jak się robi kilka rzeczy na raz).

Dodać do gorącej polewy podprażone płatki oraz wiórki kokosowe. Odstawić na 10 minut - jeszcze z ciepłej masy formować kulki. Następnie obtoczyć w kakao lub wiórkach.  Jeżeli po uformowaniu 15 - 20 małych kulek masz już dość -  resztę ciasta można użyć jako spód do jakiegoś innego fit ciasta :)  np z serkiem Mascarpone.  

fot i wykonanie: Fit Babka Ania