P3820173NOWY TARG. W mundurowej gali, w asyście pocztu sztandarowego, na dwa miesiące żegnali się z nauką uczniowie klas mundurowych Prywatnego LO.

 Za nimi rok tym trudniejszy, że w pandemicznym czasie nie dało się prowadzić żadnych zajęć ani treningów grupowych tudzież wymagających bliskiego kontaktu. Tymczasem ćwiczenia musztry, zajęcia strzeleckie, doskonalenie sztuk walki i samoobrony, szkoleniowe wyjazdy do jednostki patronackiej w Krakowie-Rząsce i do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Kościelisku – niewątpliwie do takich należą i akurat dla kadetów są bardzo ważną, konieczną częścią edukacyjnego procesu.

Te wszystkie zaległości przyjdzie im – w miejmy nadzieję, już normalnych warunkach – nadrobić po wakacjach.

P3820166

Zakończenie roku – tradycyjnie z odśpiewaniem Hymnu Polski w pełnej wersji tekstowej - stało się jednak dla nich momentem wyjątkowo sympatycznym nie tylko z racji bezpośredniego spotkania w przestrzeni odpowiednio dużej sali, ale i z powodu mnóstwa nagród, jakie przygotowała dyrekcja Szkoły we współpracy z wychowawcami klas.

Wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, zaangażowanie w prace wolontariatu (który aktywnie działał również podczas pandemii), osiągnięcia sportowe, sukcesy w konkursach (głównie historycznych, organizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej) – uhonorowały piękne książkowe i albumowe prezenty, dyplomy, i medale.

P3820077

Przypomnijmy, że nawet w tych trudnych warunkach kadecki wolontariat nie zaprzestał działalności, lecz przygotował Szlachetną Paczkę dla rodziny w potrzebie, zainicjował też w rzeczową pomoc dla Dziecięcego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokcimiu. Niedawno kadeci – goszcząc Dariusza Popielę – mistrza kajakarstwa i jednocześnie prezesa Fundacji „Ludzie, nie liczby” – zadeklarowali pomoc w porządkowaniu nowotarskiego kirkutu.

Miłych wzruszeń dostarczył wszystkim uczestnikom zakończenia roku koncert kadeckiego, wokalnego zespołu pod kierunkiem Sylwii Basty, z gitarowym akompaniamentem i skrzypcową solówką.

P3820203

Życząc młodzieży wspaniałych wakacji, efektywnego wypoczynku i pięknych wrażeń, całe pedagogiczne grono przypominało jednocześnie o zasadach bezpieczeństwa oraz o zobowiązaniu i honorze, jakim jest noszenie munduru – nawet, jeśli na dwa wakacyjne miesiące zawiśnie on w szafie.

Fot. z archiwum Szkoły

{gallery}ania/Venulet/Zakończenie_roku_2021{/gallery}