wolontariat 1NOWY TARG. Nawet w trudnym czasie nauczania zdalnego, kiedy wszelkie międzyludzkie kontakty były utrudnione, wolontariat Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach im. Prof. Venuleta nie zaprzestał działalności. A teraz zainicjował nową akcję.

Przed Świętami Bożego Narodzenia dobroczyńcy w mundurach przygotowali Szlachetną Paczkę dla rodziny w potrzebie, zebrawszy też pieniądze na opał. A gdy tylko zaczęli się spotykać już nie na łączach internetowych, zaświtał im pomysł kolejnej akcji.

wolontariat2

Tym razem jest to zbiórka rzeczy dla najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Do inicjatywy kadetów dołączył wolontariat I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, któremu dyrekcja mundurowej Szkoły jest wdzięczna za wsparcie zbożnej akcji. Gromadzone są ubranka, pieluchy, kocyki, kołderki, środki higieniczne. Wszystkie te dary zostaną zawiezione do Prokocimia jeszcze przed wakacjami.

wolontariat

szpital dzieciecy

Rozpoczęta zbiórka to odpowiedź na apel fundacji rodziców dzieci, które nieraz długi czas diagnostyki i leczenia muszą spędzać w Szpitalu, który jest „miejscem ostatniej szansy dla wielu małych pacjentów”. W historię tej placówki, jako jedynej w Polsce, wpisały się wizyty dwóch papieży.

Fot. z archiwum Szkoły